Belgisiz Küfür Tamlamaları

Benjamin Toshack’lar mı gelmedi canım memlektime, ismiyle belgisiz küfür tamlaması oluşturmadık. Ya Amokachi n’apsın? İsminden soğudu, garibim. Flaco Götz, Skilacci, Göteborg, Gothe Institute… İngilizce “hasta” anlamına gelen “sick”ten hiç bahsetmiyorum. Zira, sırf bu kelimeyle kaynattığım dersler kadar vaktinizi çalabilirim. (vakit değerli)

Bu tip, okunuşu aynı, fakat anlamı farklı bir kelimeyle daha karşılaştım.
Yer Litvanya, kelime “BLET”.

blet

Nasıl okunduğunu anlamışsınızdır; BİLET. Cümle içinde kullanıyorum, “Aylık bilet alalım mı kanka, yoksa çok fena yol parası bayılırız.”

Cümle içinde kullanmış olduğum “BİLET” kelimesinin Litvan dilindeki karşılığı “orospu”. Çok affedersiniz, bu kelimeyi arkadaşımla hiç farkında olmadan otobüste yüksek sesle defalarca tekrar ettik. (Şöyle düşünün: İki erkek turist “500T / Cevizlibağ-Tuzla” otobüsüne bindi ve durmadan “orospu” diye bağrınıyor. O adamı çok güzel severler, sevgili yolcular!!!)

Otobüsteki yolcular tip tip bize bakmaya başladı, turist olduğumuzdan dikkat çekiyoruz heralde dedik. Sonra, bize bakan suratlar yavaştan buruşmaya başladı, ter mi kokuyoruz lan acaba dedik. Velhasıl, buruşan suratlar söylenmeye başladı, biz fena işkillendik. En sonunda, bu mezalime dayanamayan Litvanya ahalisinden dişlerini kaybetmiş kalpaklı bir amca, alt dudağıyla tükürüp, üst dudağı ile bağırarak üzerimize yürümeye başladı. İşte, o an allah bize bir kapı açtı 🙂

Açılan kapıdan hızla dışarı attık kendimizi, başka bir otobüs beklemeye başladık.

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under İ.E.T.T

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s